PZP poistenie nielen na auto

Poistka je potrebná pre každé vozidloPovinné zmluvné poistenie, zákonná poistka, zákonné poistenie či poistenie PZP vyjadrujú ten istý typ poistenia. Ide o poistenie všetkých motorových, ale aj nemotorových vozidiel s evidenčným číslom. Prípadne niektorých bez evidenčného čísla, ktoré ale potrebujú na ich legálne využívanie technický preukaz. Rozhodne vám neodporúčame tento typ poistenia zanedbávať, pretože vás to môže vyjsť veľmi draho. V prípade, že vás zastaví hliadka Policajného zboru a zistí, že toto poistenie vaše vozidlo nemá uzatvorené. Pokuta sa môže pohybovať až v stovkách eur. To znamená, že v určitých prípadoch môže prekročiť až niekoľkonásobne cenu ročného povinného zmluvného poistenia. V prípade spôsobenia dopravnej nehody nepoisteným vozidlom by boli finančné pálky ešte vyššie. Na vaše trovy by bolo zaplatenie škody spôsobenej ostatným vozidlám, ako aj finančná pokuta, ktorá nemá problém vyšplhať sa až do niekoľkých miliónov!

Ako sme sa už zmienili, povinné zmluvné poistenie napríklad od uzavripzp nie je povinné len na auto, ale aj na iné typy vozidiel. Danú skupinu tvoria motocykle, prípojné vozidlá, dodávky, či „ťažšie“ vozidlá, ktoré sú viac či menej súčasťou cestnej premávky. Veľa ľudí túto povinnosť zanedbáva a potom tým trpia ich financie. Uvedomujú si síce, že je to povinnosť, ale keďže si povedia, veď aj tak nejazdia často po hlavných ťahoch alebo veď aj tak využívam svoje vozidlá veľmi zriedkavo. Kde je napísané, že policajti sa nemôžu vybrať na kontrolu na vedľajšie ťahy? Alebo že vás nezastavia práve vtedy, keď svoje vozidlo používate po mesiaci prvýkrát? Mali by ste sa opýtať tých, ktorí si to povedali tiež a ktorí odišli domov „ľahší“ o niekoľko stoviek eur.

Najlacnejšie PZP poistenie

Niektorí majitelia vozidiel si povinné zmluvné poistenie neuzatvárajú z finančných dôvodov a myslia si, že je tento typ poistenia veľmi drahý. Ak však viete, kde hľadať, môžete získať to najlacnejšie PZP poistenie. Je pravda, že niektoré poistenia môžu presahovať až 300 eur, čo nie je vôbec malá suma, ak je potrebné ju zaplatiť jednorazovo. Čo ak by sme vám povedali, že to isté poistenie môžete mať o niekoľko stoviek eur lacnejšie? Či už hľadáte poistenie na akékoľvek vozidlo (Škoda, VW, BMW, Mercedes, Honda…), rozhodne to najlacnejšie PZP nájdete na stránke, ktorá vám vykoná porovnanie viacerých ponúk poisťovní práve na vaše vozidlo.

Veľmi rýchle porovnaniePorovnanie poistenia PZP online

To, ktoré poistenie PZP je najlacnejšie, zistíte len z porovnania cien. Najlepšie na tom je, že už nemusíte strácať húfu času osobnými návštevami po pobočkách, ale všetko vybavíte bez toho, aby ste sa museli čo i len pohnúť z domu. Prečo? Pretože porovnanie poistenia funguje cez internet. Koľko času by ste strávili v poisťovniach? Hodiny? Alebo hodiny rozdelené do viacerých dní? Nachádzajú sa všetky pobočky vo vašom meste? Alebo v meste, kde sa chystáte? Toto všetko sú faktory resp. otázky, ktoré by mali vašu voľbu poistenia ovplyvniť. Hlavne z toho dôvodu, že ide o VÁŠ čas a VAŠE peniaze. Nezisťujte všetko osobne. Vyskúšajte porovnanie poistenia online.

Okrem toho, že online ušetrí váš čas, tak vám pomôže ušetriť aj vaše bankové konto, ak nejaké máte. Ako sme už vyššie naznačili, funguje na základe porovnania jednotlivých ponúk viacerých poisťovní. Cena bude vygenerovaná na základe toho, čo zadáte do sprievodného formulára na porovnanie ceny poistenia.

Aké údaje je potrebné zadať

Do tohto formulára na je potrebné zadať nielen údaje o vozidle, ale aj o majiteľovi  tohto vozidla. Ak neviete z hlavy údaje o vozidle, všetko podrobne nájdete v technickom preukaze vozidla. Ide napríklad o:

 • továrenskú značku a model vozidla, čo asi budete vedieť,
 • rok výroby,
 • počet najazdených km za jeden rok (približný),
 • výkon a objem motora,
 • najväčšiu prípustný hmotnosť,
 • prevádzkovú hmotnosť,
 • typ paliva,
 • ale aj iné informácie.

Čo sa týka majiteľa vozidla, tak ten bude musieť zadať:

 • svoj dátum narodenia,
 • údaje z vodičského preukazu,
 • spôsobené nehodové udalosti,
 • stav bez škody…

Na porovnanie poistenia PZP online môžu vyplývať aj údaje ako napríklad, či máte účet v OTP banke, dieťa do 15 rokov, či platíte iný druh poistenia…

Po vypísaní všetkých povinne vypísaných kolóniek si len kliknite na porovnanie cien PZP. Do niekoľkých sekúnd vám vybehne porovnanie viacerých ponúk poistenia. Dbajte na správne a presne vypísanie všetkých údajov, pretože všetko ovplyvňuje cenu poistenia a rozhodne by ste nechceli pri kontrole vozidla Policajným zborom dostať pokutu za neplatné poistenie v dôsledku zlého vypísania údajov. Ak ste si z porovnania poistenia PZP online vybrali nejakú ponuku,  môže o ňu požiadať opäť len jediným klikom. Bude potrebné vypísať ešte niekoľko údajov, ako vašu mailovú a domácu adresu.

Poponáhľajte sa so zaplatením

Mailová adresa je dôležitá, pretože vám na ňu spätne bude zaslaný potvrdzovací mail s prílohami, ktoré budú obsahovať dočasnú zelenú kartu, údaje na zaplatenie, ale aj návrh zmluvy a zmluvné podmienky. Poistné zaplaťte čo najskôr, no najneskôr však do 30 dní, pretože potom uzatvorené poistenie zaniká. 30 dní je takisto doba, počas ktorej platí dočasná zelená karta. Domáca adresa je dôležitá, pretože vám na ňu po zaplatení bude doručená originál biela zelená, ktorá vás oprávňuje bezpečne cestovať aj v zahraničí. Túto kartu musíte mať pri sebe vždy, keď využívate vozidlo, na ktoré sa vzťahujú. V opačnom prípade vám hrozia opäť väčšie či menšie pokuty. Pre každý prípad sa vo vozidle odporúča nosiť aj doklad o zaplatení poistenia, prípadne celú poistnú zmluvu, aby vás policajti nemali na čom nachytať.

Ako sme si spomenuli, zákonné poistenie sa nevzťahuje len automobily, ale na každý dopravný prostriedok s evidenčným číslom. V stručnosti sme vás oboznámili o tom, kde môžete nájsť to najvýhodnejšie a najlepšie PZP, prípadne poistenie, ktoré zodpovedá vašim kritériám. Stránka vás presvedčí o tom, že uzatvárať poistenie PZP online je tá najlepšia, najjednoduchšia a zároveň aj najrýchlejšia cesta, ako nielen zistiť, ale aj získať tento typ poistenia. Okrem iného sa v nej môžete dočítať mnoho zaujímavosti o rôznych druhoch poistenia vozidiel, ktoré sú pravidelne aktualizované, prípadne položiť vaše otázky priamo administrátorovi stránky, ktorý vám odpovie ochotne, zrozumiteľne a rýchlo na všetko. Dokonca vám aj poradí, ak to budete potrebovať. Ak by ste sa chceli o zákonnom poistení motorových či nemotorových vozidiel dozvedieť aj z iného zdroja, môžete si otvoriť aj túto stránku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *